NajduZboží.cz

Kalendář užívání produktů

Kalendář užívání produktů

LEDEN
Začátek ledna je poznamenán oslavami přicházejícího roku. V každém případě lze využít REGALENu na postižení trávicího traktu způsobené dietními chybami (5-5-5, 2 až 7 dní). V zimním období je zatížen především vylučovací systém, který můžeme harmonizovat RENOLem (5-0-5, 14 až 21 dní). Nahromaděné metabolity lze odstranit koupelemi v BALNEOLu (2x týdně po dobu 14 až 21 dní) nebo detoxikací pomocí CYTOSANu (0-0-1, 3 týdny). Z krémů přichází v úvahu RUTICELIT při problémech se špatným prokrvením nohou a PROTEKTIN jako ochrana obličeje před slunečním zářením na horách.

ÚNOR
V tomto měsíci vrcholí zatížení našeho organismu metabolity vlivem sníženého přísunu vitamínů v přirozené stravě. Vhodným doplňkem je FLAVOCEL (1 tableta denně až 1x za 2 dny po 3 týdny). Nahromadění kyselých metabolitů v těle nám pomůže zvládnout jednak CYTOSAN (1-0-1, 3 týdny),FLAVOCEL (1-0-0, 3 týdny), FYTOMINERÁL (5-5-5 do 2 dcl vody po dobu 3 týdnů) a také koupele v BALNEOLu (min. 2x týdně 15 minut). Obecně nám s vyloučením metabolitů pomůže RENOL (5-5-5, 2 až 3 týdny). Doporučení pro krémy se rozšiřuje o ARTRIN, neboť nahromaděné zplodiny (metabolity) zvýšenou měrou zatěžují kloubní systém.

BŘEZEN
Patří mezi první jarní měsíce, což má sice vliv na zlepšení nálady (je déle světlo a zkracuje se noc), ale přesto patří, co se zdraví týká, mezi nejrizikovější měsíce v roce. Nastupuje fenomén, nebo lépe řečeno, syndrom jarní únavy. Z našeho pohledu se nejedná o nedostatek vitamínů, ale spíše o snížené pH (zvýšená kyselost) našeho těla. Další a mnohem častější příčinou problémů jsou jarní virové infekce, které provokují zvýšenou tvorbu protilátek. Je to proces energeticky velmi náročný, a proto se projevuje nedostatkem energie a únavou, i když nemusí mít člověk žádné výjimečné klinické příznaky. Dnes v našich středoevropských podmínkách bojujeme všichni s viry, proti nimž si naše těla vytvářejí protilátky, někdy s větším, jindy s menším úspěchem. Březen je měsíc, kdy se vlivem roční periodicity střídá pokles protilátkové imunity se vzestupem buněčné imunity. Při těchto změnách dochází k celkovému oslabení. Proto se v tomto období daří nemocem z nachlazení a časté bývá i šíření chřipkových epidemií. Tento rizikový čas pokračuje ještě v dubnu. Preventivně můžeme použít stejné přípravky jako v únoru, pokud jsme je v minulém měsíci nepoužívali. Pro přechodové období ze zimy do jara je jinak vhodný GYNEX, jak pro ženy, tak i pro muže (5-0-5, 3 týdny). Vrcholí zatížení organismu metabolity, které projevují i mírnou toxicitu. Nastává čas pro očistné kúry se zřetelem na činnost jater. Tady je nenahraditelný REGALEN (5-0-5, 3 týdny) a CYTOSAN (0-0-1, 1. týden, 1-0-1, 2. týden, 1-1-1, 3. týden). Z krémů lze doporučit CYTOVITAL, včetně kompletní kosmetiky, a tělové mléko CARALOTION. Na podporu všeobecné imunity doporučujeme VITAMARIN (1-0-1, 2 týdny) a KING-KONG (5-5-5, 3 týdny).

DUBEN
Obecně platí doporučení jako na březen, podobnost těchto měsíců se liší jen průběhem vývoje počasí. V dubnu bychom se už měli začít chystat na teplé dny léta. Proto je dobré v předstihu připravovat cévní systém. Ideálním prostředkem pro lidi s predispozicí k cévním problémům je CELITIN (1-0-1, 3 týdny), v závěru dubna pak doporučuji KOROLEN (5-0-5, 3 týdny). Začíná období jarních infekcí doprovázených únavovým syndromem nebo depresivními stavy a na ty je osvědčeným prostředkem STIMARAL (7-7-0, 14 dní). V tomto období vrcholí zátěž mikroflóry tlustého střeva metabolity a zároveň se venkovní klimatické podmínky mění ve prospěch nárůstu plísní na povrchu i uvnitř těla, především v  tlustém střevě. Pro vnitřní použití poslouží PROBIOSAN, který napomůže optimalizovat prostředí tlustého střeva pro nárůst správné mikroflóry. Tento preparát zvyšuje mimo jiné i všeobecnou imunitu, jak cestou normalizace mikroflóry, tak přímým působením extraktu z řasy rodu CHLORELLA na imunitní systém. Z krémů je možné uvažovat o využití DROSERINu nebo PROTEKTINu.

KVĚTEN
Nastává období velmi proměnlivé. Převažují teplé a slunečné dny, které se však často střídají se dny mrazivými a deštivými, objevují se i první bouřky. Jedná se o přechodné období, a proto první volba padá na přípravek posilující adaptaci našeho organismu na změny klimatické i psychosociální, GYNEX (5-5-5, 2 až 3 týdny). V době před bouřkami je možné jednorázové použití REGALENu (10 kapek 1 až 3 aplikace). V květnu pokračujeme s ozdravováním mikroflóry tlustého střeva pomocí PROBIOSANu. Lidé s predispozicí k cévním problémům preventivně ošetřují cévy KOROLENem a nebo CELITINem, pokud to neučinili již v dubnu. Z krémů bude vhodný PROTEKTIN aplikovaný na místa vystavená ostrému jarnímu slunci. Po zimě je naše pokožka nedostatečně chráněná pigmentem a PROTEKTIN chrání její zárodečné vrstvy před nejnebezpečnější složkou spektra ultrafialového záření. Doporučuje se používat lokálně například na mateřská znaménka a jiné pigmentové anomálie pokožky po dobu celého léta. Na ošetření kůže po slunění použijeme CYTOVITAL nebo CARALOTION.

ČERVEN
Patří k nejteplejším měsícům v roce, což znamená zátěž pro cévní systém spolu s jeho výkonným orgánem – srdcem. V tomto období již není možné preventivně v regenerační kúře působit na cévy, neboť hrozí reverzní reakce, jež může být v případě cév velmi nepříjemná. Proto volíme KOROLEN  jen na akutní stavy, a to na krátkou dobu. V případě srdečních problémů použijeme 5 až 10 kapek jednorázově nebo maximálně po dobu 3 dnů. CELITIN je možné užívat bez omezení. Koncem června se objevují epidemie hnisavé angíny, preventivně i léčebně můžeme aplikovat VITAMARIN (1-0-1, 2 týdny). Jeho účinek podpoříme podáváním RENOLu (v prevenci 5-0-5, terapeuticky 7-7-7 po dobu 1 až 2 týdnů). Z krémů je možné využít PROTEKTIN při nadměrném slunění citlivých míst (mateřská znaménka, bílé skvrny na kůži – vitiligo apod.) a k ošetření pokožky RUTICELIT při nadměrném zčervenání kůže. ARTRIN je vhodný při nebezpečí vzniku puchýřů a DROSERIN nebo CYTOVITAL na celkovou regeneraci kůže. Velmi vhodné je i tělové regenerační mléko CARALOTION, kterému bych v tomto období dával přednost v prevenci před ostatními krémy.

ČERVENEC
Pokračuje velmi teplé počasí, které může zkazit medardovské období „monzunových“ dešťů. V tomto měsíci můžeme volit z preparátů uvedených na červen. Vrcholí výskyt letních angín a navíc pro regeneraci všech vnitřních orgánů i kůže potřebujeme stavební materiál v podobě nenasycených mastných kyselin. Pro tuto regeneraci je optimální volbou VITAMARIN, zvlášť v případech, že se v jídelníčku vyhýbáte rybám. Pak užíváme 1 tobolku 2x denně po dobu 3 týdnů. V případě dešťů přichází vzhledem ke zvýšené zátěži na vylučovací systém na řadu i RENOL, který je jinak typický pro zimní měsíce. Své dokáže i pravidelná koupel v BALNEOLu. Doporučení pro krémy zůstává stejné až do konce letních prázdnin. Přes léto je typická zvýšená tvorba volných radikálů uvnitř těla. Proto je namístě prodělat další očistnou kúru pomocí CYTOSANu (pokud je to kúra první v tomto roce, pak doporučuji 1. týden 0-0-1, 2. týden 1-0-1, 3. týden 1-1-1, v případě již opakované očistné kúry 1-1-1 po dobu 1 až 2 týdnů). Může pomoci i FLAVOCEL (1-0-1, 1 týden) pro vysoký obsah flavonoidů.

SRPEN
Pomalu končí velmi teplé období léta, poránu již bývá chladno, pokračuje doba občasných letních bouřek. Pro citlivé osoby je vhodnou jednorázovou prevencí proti zhoršení zdravotního i psychického stavu před bouřkou REGALEN (7 kapek 1 až 3x denně). Po návratu z dovolených v zahraničí, zejména z oblasti tropického i subtropického pásma, existuje zvýšené riziko parazitárních onemocnění. Vhodným prostředkem v těchto případech je GYNEX (7-7-7, 2 týdny) a DRAGS IMUN (10-10-10 kapek do vody po dobu min. 14 dnů). 
Častým projevem je v tuto dobu tvorba oparů po návratu z dovolené od moře. Již před příjezdem do našich podmínek je potřeba připravit imunitní systém na zvýšenou zátěž. Pomůže VIRONAL (5-5-5, 1 týden v prevenci), po objevení se herpetických výkvětů pak tekutý pudr v podobě kterékoli zubní pasty Energy. Nejlepší zkušenosti jsou se SILIXem. Rychle vysouší a navíc má i terapeutické schopnosti. Na již zanedbaný herpes použijeme AUDIRON a vnitřně GYNEX (5-5-5, 1 týden). Po odeznění akutního oparu zregenerujeme pokožku pomocí kombinace DROSERINu a CYTOVITALu. Jestliže jsme tak již neučinili v červenci, bojujeme proti tvorbě volných radikálů pomocí CYTOSANu.

ZÁŘÍ
Tato doba je poznamenána nástupem dětí do škol. Studenti, kteří se za vzděláním sjíždějí z celé republiky, s sebou většinou přinášejí infekce z různých částí země. Proto je vhodné na začátku školního roku upevnit imunitní systém mládeže pomocí VIRONALu (7-7-7, 1 týden) nebo ještě lépe STIMARALu (9-9-0, 1 až 2 týdny), neboť ten navíc pomáhá zlepšení koncentrace, přispívá k snadnějšímu učení a ukládání do paměti. Máme poslední příležitost normalizovat cévní systém pomocí KOROLENu (5-5-5, min. 14 dní) nebo užíváním CELITINu (1-0-1, 3 týdny). Konec září je ve znamení přechodu ročního období. Na zlepšení adaptability organismu je nejlepší GYNEX (5-0-5, 3 týdny), z krémů pak opět CYTOVITAL a také DROSERIN, který použijeme jako podkladový i pro ostatní krémy Energy nebo i jiné kosmetické výrobky.

ŘÍJEN
Pokračujeme v aplikaci GYNEXu a pro posílení imunity v nadcházejícím období je vhodný KING KONG(5-0-5, 3 týdny) a VITAMARIN (0-0-1, 3 týdny). Konec října může být rizikový pro nástup virových onemocnění horních cest dýchacích. Měli bychom mít připraven GREPOFIT, který specificky posiluje odolnost (1-0-1, 1 až 2 týdny). Z krémů bude vhodný zřejmě ARTRIN na revmatické potíže a bolesti kloubů i po námaze. Unaveným nohám pomůže RUTICELIT v oblasti lýtek.

LISTOPAD
Patří k nejrizikovějším měsícům v roce. Opět dochází v těle ke střídání výkonnosti imunity protilátkové s výkonností imunity buněčné. V tomto čase se nejvíce šíří infekce včetně plísňových. Pro zamezení šíření plísní je vhodný čaj LAPACHO. Je potřeba normalizovat mikroflóru tlustého střeva pomocí PROBIOSANu (1-0-1, 1 týden) a doplnit hladinu mikroprvků pro aktivaci všech enzymatických systémů, což dokáže Fytominerál (7-7-7, do 2 dcl vody 3 týdny). Pokračujeme v aplikaci KING KONGu, případně RENOLu (5-0-5, 3 týdny). Vzhledem k šíření onemocnění dýchacích cest můžeme napomoci odolnosti plic VIRONALem (7-7-7, 1 týden), případně GREPOFITem (1-1-1, 1 týden). Své místo zde najde i v prevenci DRAGS IMUN (5-5-5 do vody, 1 týden). Z krémů můžeme pokračovat s ARTRINem, na oblast prsou aplikujeme DROSERIN. S kloubními problémy může pomoci i PROTEKTIN.

PROSINEC
Tento měsíc spojujeme s předvánočním shonem a s nejkratšími dny v roce. Výsledkem je vysoká psychická zátěž, následovaná vyčerpáním. Vhodným prostředkem ke zlepšení stavu či k prevenci bude STIMARAL (7-7-0, 1 týden) a při dlouhodobějším stresu GYNEX (7-7-7, 1 týden). Je možné pokračovat s očistou zažívacího traktu pomocí CYTOSANu (1-0-1, 3 týdny), následně pak užívat PROBIOSAN (1-0-1, 1 týden). Z regeneračních prostředků je nejvhodnější RENOL (5-5-5, 3 týdny), po Vánocích poznamenaných většinou dietními chybami přichází na řadu REGALEN (5-5-5, podle potřeby, většinou do 1 týdne). Dochází k hromadění kyselých metabolitů v těle, což může podstatnou měrou upravit koupel v BALNEOLu. Vhodným pomocníkem může být i FLAVOCEL (1-0-0, 1 až 2 týdny). Krémy mají mít v tomto období spíše protektivní účinek. Především je třeba myslet na nohy v zimní neprodyšné obuvi - uplatní se krém PROTEKTIN. K ošetření obličeje a zlepšení prokrvení pokožky se bude hodit RUTICELIT. Určitě ho oceníte po dlouhodobém působení mrazivého větru i při omrzlinách, jak obličeje, tak třeba rukou a nohou.

Není nutné využívat vše podle uvedeného doporučení, je třeba si vybrat podle momentální situace, případně dle okamžité potřeby. Doporučení je orientační, které napomůže lépe zvážit volbu regeneračního prostředku. Doporučení platí pro zdravé lidi, v případě jakýchkoli problémů je nutné podřídit výběr prostředku zdravotnímu stavu.