NajduZboží.cz

Články o zdraví

Pomozme tělu očistou!

Pokud přemýšlíme o detoxikaci a o tom, jak zbavit své tělo škodlivin, víme, že nejvhodnější je jarní období, prověřené tisíciletou tradicí půstů a očistných kúr. V tomto čísle proto také mluvíme o Regalenu. Můžeme jeho regenerační účinky ještě podpořit? A je to vůbec třeba?

Naše životní prostředí a potravní řetězce jsou kontaminovány cizorodými látkami – od těžkých kovů, přes organické látky až po antibiotika – které nám sice nezpůsobí akutní otravu, ale ukládají se v organismu. Poškozují buněčné systémy a zanášejí mezibuněčné prostory. Tak dlouho, až pohár přeteče…Tento proces probíhá u každého z nás, týká se všech buněk.

Naštěstí tu máme pomocníka “par excellence”, který umí škodlivé látky na sebe navázat a s nimi také opustit naše tělo. Výrazně tak uleví lymfatickému systému, vylučovací funkci ledvin a hlavně detoxikační kapacitě jater. S tím jde ruku v ruce zlepšení funkcí regulačních systémů. Tedy nervového, hormonálního a imunitního, které jsou opravdovými strážci našeho zdraví a života.

Tímto neocenitelným pomocníkem je Cytosan. Obsahuje směs huminových a fulvových kyselin zvanou lignohumát (z dřevní hmoty), dále silymarin, komplex látek z ostropestřce mariánského, a kyselinu jantarovou. Huminové látky skrze svou složitou chemickou strukturu a schopnost vytvářet pevné chemické vazby na sebe navazují nejrůznější typy škodlivin a dovedou je takto neutralizovat. Silymarin podporuje detoxikační činnost jater a tvorbu žluči, kyselina jantarová zase dodává buňkám k těmto procesům energii.

Protože je také známo, jak stoupá počet pacientů s onemocněním střev (od dysmikrobií s poruchou trávení přes zánětlivá onemocnění až po nádory), byl vytvořen i “modifikovaný” Cytosan Inovum. Ten obsahuje navíc ještě humát draselný (z rašeliny) a francouzský jíl. Tato kombinace zaručuje specifický účinek na detoxikaci především v oblasti střev.

Co můžeme od Cytosanů očekávat?

Jelikož jde o působení na buněčné úrovni, jsou jejich účinky hluboké a velmi široké. Od akutní detoxikace při zvýšené expozici škodlivinám (např. chemické látky a léky, radioterapie či UV záření) přes úpravu hormonálních poruch až po chronické nemoci, kde klasická léčba často selhává nebo není dostatečně úspěšná.

K úspěšné detoxikaci můžete v březnu využít právě kombinaci jednoho z Cytosanů a Regalenu. Očištěný organismus bude schopen daleko lépe přijímat látky, které jsou potřebné pro obnovu tkání. Zcela určitě je najdeme v tzv. “zelených potravinách” příští měsíc, v dubnu.

MUDr. Bohdan Haltmar

 • Cytosan Inovum obsahuje “zelený jíl”

  Díky látce nazývané zelený jíl je Cytosan Inovum předurčen k velmi účinné detoxikaci trávicího systému. Jíl se v zažívacím traktu nevstřebává a přirozeně se vylučuje z organismu. Jeho účinek je tedy izolován na oblast celé trávicí trubice od úst, přes žaludek a střeva až po konečník, což rozhodně není málo. Má příznivé účinky při překyselení žaludku, plynatosti, zácpě, průjmu, váže toxické látky a škodlivé mikroorganismy ve střevech a při dlouhodobém užívání (max. 1 rok) dochází k celkové detoxikaci organismu, důkladnému pročištění střev a trávicího traktu, ochraně sliznic a postupnému doplňování stopových prvků, což má vliv na následné pročištění pokožky. Má neutralizační schopnost, a výrazně tak pomáhá optimalizovat pH žaludečního obsahu. Obsahuje množství minerálních látek a stopových prvků. Fyzikálním mechanismem díky svému velkému plošnému povrchu pojímá plyny a rovněž kapaliny, nasává, vstřebává a odstraňuje z organismu škodlivé látky.

  Důkladně, ale zároveň šetrně pročišťuje trávicí trakt od toxinů, bakterií, plynů a všeho, co narušuje sliznice trávicího traktu. Pomáhá při únavě, stresu, vysílení, nervových slabostech, během regeneračního procesu organismu.

  Na základě experimentů bylo prokázáno, že zelený jíl má schopnost absorbovat radioaktivní záření. Té lze využít při terapii po vystavení organismu radioaktivnímu záření.

  Díky aplikaci zeleného jílu po radioterapii je celý proces této léčby snesitelnější a případné radiační poškození kůže se hojí rychleji.

  Při nedodržení zásad v užívání se mohou adsorpční schopnosti jílu obrátit i proti užitečné střevní mikroflóře, neboť tu “špatnou” již vychytal. Vhodné jsou proto kúry užívání jílu v určitých cyklech; například dva, tři nebo čtyři týdny (ne víc než šest), pak na nějakou dobu vysadit.

  Při cílené terapii za použití jílu by nemělo dojít k přerušení pravidelného, časově určeného používání. Jíl působí kontinuálně, řetězením na sebe navazujících účinků. Při zkrácení doby léčby není dosaženo žádoucích účinků. Na počátku léčby může dojít ke zhoršení stavu, které je způsobeno aktuálním pročišťováním nemocného místa. Při jeho použití je doporučována čisticí dieta se zvýšeným příjmem tekutin. Možné zhoršení stavu na počátku terapie není signálem nebezpečí, ale naopak projevem funkční aktivity jílu.

  Mgr. Tereza VIKTOROVÁ

  (PD Humátů)

Humátové produkty pro vnější užití

Všechny humátové produkty Energy je možné aplikovat na kůži jak z léčebných, tak kosmetických důvodů. Každý má ale svá specifika a vhodné okruhy použití.

 

Cytosan Fomentum je určen především pro aplikaci v podobě obkladů a zábalů jednoduchým rozmícháním sypké směsi s malým množstvím vody. Podporuje detoxikační schopnosti kůže a její regeneraci a působí výrazně protizánětlivě i na hlouběji uložené tkáňové struktury. Obklady z Cytosanu Fomentum je tedy možné použít na zánětlivá onemocnění vnitřních orgánů (např. játra, ledviny, plíce, slezina, slinivka) a na všechny zdravotní problémy pohybového aparátu (pohmožděniny, zlomeniny, zánětlivá a degenerativní kloubní onemocnění, bolesti, namožené svaly). Je možné jej kombinovat velmi úspěšně s celým Pentagramem krémů či přípravkem Drags Imun, které dále specifikují oblast použití zábalu. Zábal či obklad s Cytosanem Fomentum je možné použít také při různých poruchách reprodukčních orgánů, bolestivé či nadměrné menstruaci, vleklých zánětech dělohy nebo kvasinkových onemocněních rodidel. Zevní aplikace pomáhá rovněž při bolestech zubů, zánětu zubních váčků, dásní a na otoky.

Cytosan Fomentum je možné rozpustit ve vodě a užívat formou koupelí, zvláště sedacích, při gynekologických a urologických problémech. Koupel zlepšuje kvalitu kůže, ulevuje od svědění při výražkách a kožních onemocněních, působí protizánětlivě a napomáhá regeneraci kůže a sliznic.

Balneol je určen především pro koupele, ale je možné z něj vytvořit i obklad nakapáním na buničitou vatu a přiložením na postižené místo. Balneol jako obklad je vhodné užívat v případech, kdy je výhodné, aby se postižené místo důkladně prokrvilo (vedlejší účinek
éterických olejů). Naopak je nevhodné aplikovat koncentrovaný Balneol na poškozenou pokožku a otevřené rány.

Cytosan a Cytosan Inovum je možné rovněž použít zevně – jednak k omývání povrchových poranění, vyrážek a chronických otevřených ran (bércové vředy) a dále jako velmi účinný kosmetický prostředek ve formě pleťových masek.

I v tomto případě je ideální doplňovat účinky kyseliny jantarové a huminových látek účinky bylinných krémů. Přidáním konkrétního krému se dá vytvořit maska přímo na míru konkrétnímu typu pleti. Cytosan i Cytosan Inovum je možné smíchat s vodou a následně s hrubě mletou solí Biotermal, a vytvořit tak přírodní velmi účinný peeling.

Cílené kombinace Cytosan s krémy Pentagramu:

 • Cytovital + Cytosan – zralá suchá pokožka, vrásky
 • Protektin + Cytosan – mladistvá problematická pokožka, pigmentové skvrny
 • Artrin + Cytosan – čištění pokožky, léčba zánětů obličejových dutin a bolestí zubů
 • Droserin + Cytosan – rozjasnění a zpevnění pokožky, vhodné při rýmě a kašli
 • Ruticelit + Cytosan – protizánětlivý účinek na kůži i hlouběji uložené tkáně a orgány

Účinky humátů na pohybový aparát

Vzhledem k tomu, že se humáty uplatňují při detoxikačních procesech a působí prokazatelně antioxidačně a silně protizánětlivě, je vhodné jejich účinků využít při léčbě chronických zánětlivých kloubních onemocnění, například při artritidě, revmatoidní artritidě a dně. Humáty mají také prokazatelně pozitivní vliv na regeneraci kloubů a zlepšují mobilitu celé pohybové soustavy včetně páteře.

Co je koupel?

Koupel je zevní aplikace, při které jsou celé tělo nebo část těla umístěny v prostředí působícím na pokožku, které může být tekutinou (nejčastěji vodou), peloidem (rašelina nebo bahno), světlem, teplem, vzduchem (s obsahem různých plynů nebo silic), pískem nebo jejich vzájemnou kombinací. Působení koupelí spočívá v termofyzikálních, fyzikálně-chemických a biochemických účincích. Optimální péče o pokožku těla nemusí být složitá ani drahá. Příroda poskytuje velké bohatství šetrných a dobře snášenlivých látek, kterými můžete tělo ošetřovat. Koupele s různými vhodnými účinnými látkami pomohou k dobrému zdravotnímu stavu, k vnitřní harmonii, dodají svěžest a mladistvý vzhled. Po tisíciletí považovalo lidstvo vodu, slunce, rostlinné výtažky, rašelinu a bahno za elixíry zdraví a krásy.

Teplota koupele se běžně pohybuje mezi 35–40 °C. Všeobecně platí, že chladnější koupele spíše dráždí, povzbuzují, kdežto teplejší koupele uklidňují a uvolňují. Obvykle se doporučuje příprava koupelí ve večerních hodinách. Koupele se nikdy neaplikují těsně před jídlem nebo s plným žaludkem. Doba trvání koupelí je cca 5–30 minut dle teploty, typu koupele, druhu problémů, dle stavu a stáří koupajícího. Po koupeli je tělo vhodné osprchovat čistou vodou a neotírat, pokožku ošetřit tělovým mlékem. Také se doporučuje provést suchý zábal v prostěradle, přikrýt tělo tenčí dekou a ½ hodiny odpočívat na lůžku – tím se účinky koupele ještě více umocní.

Působení rašelinových koupelí

Ideální teplota pro rašelinovou koupel je 35–37 °C. Působením huminových látek se z pokožky vyplavují škodlivé usazeniny, a tím dochází k obnovení přirozené funkce pokožky. Správná funkce pokožky má velký vliv na zdravý krevní oběh a krevní oběh ovlivňuje dobrou funkci celého organismu. Nelze zapomínat, že pokožka je naší přirozenou ochranou proti infekcím a nemocem, a proto si zaslouží naši zvýšenou pozornost. Huminové látky mírní projevy podrážděné a svědící pokožky a posilují ochranný kyselý plášť, díky kterému se tělo lépe brání nemoci, zvyšuje se nespecifická imunita organismu. Rašelinové koupele jsou osvědčeným prostředkem především při léčbě gynekologických a kožních obtíží a onemocnění pohybového aparátu. Ale jejich účinky se odrážejí i na zlepšení krevního oběhu, posílení imunitního systému, zmírnění zánětlivých pochodů v organismu a podpoře detoxikace těla. Humátové koupele mají také stabilizační a uvolňující vliv na psychiku a celkově podporují regeneraci organismu.

Pro vytvoření humátové koupele s velmi silným efektem je vhodné použít Cytosan Fomentum – dává se 1 čajová lžička přípravku do vany. V této koupeli není vhodné setrvávat více než 20 minut a po jejím skončení je dobré počítat s časem na odpočinek, protože je přirozené pociťovat po detoxikační koupeli značnou únavu. Také se doporučuje ošetřit celé tělo vybraným krémem z Pentagramu nebo tělovým mlékem Caralotion pro podporu regenerace organismu.

Balneol humátová koupel má díky obsahu ricinového oleje menší schopnost podporovat výměnu látek mezi koupelí a vnitřním prostředím organismu. Balneol je tedy vhodné používat více s ohledem na obsah éterických silic, které mají vynikající aromaretapeutické vlastnosti a příznivě působí především na nervový a dýchací systém.

Mgr. Tereza VIKTOROVÁ (PD Humátů)

 

 

 

 

Vaše zkušenosti s našimi produkty

 

Úspěch u sarkoidózy

Je mi 40 let a v roce 2002 jsem onemocněla sarkoidózou plic. Je to velice nepříjemné a omezující onemocnění, které bych nepřála skutečně nikomu na světě. V souvislosti s touto nemocí mě pak provázela řada dalších zdravotních komplikací, jako například nadváha (kvůli silným dávkám nezbytného léku prednison), osteopenie, ztráta přirozené obranyschopnosti a spousta dalších. K mé smůle se ukázalo, že u mě probíhá vážnější typ sarkoidózy spojený s recidivami (i když příznaky nemoci na nějaký čas ustoupily, po určité době se vždy vrátily). Během mé nemoci, tj. 10 let, jsem již prodělala pět recidiv a jednu operaci (resekce levé plíce). I přesto, že posledních pět let jsem brala prednison nepřetržitě bez vysazení, můj zdravotní stav se nijak nelepšil. V průběhu loňského roku mi bylo nabídnuto měření Supertronicem a následná léčba s výrobky Energy. Ačkoliv už jsem v žádné zlepšení sama nedoufala, nakonec jsem po dlouhých úvahách tuto variantu vyzkoušela. Říkala jsem si, že vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní produkty, nemohu tím snad nic pokazit. Konkrétně jsem z řady Energy užívala Regalen, Gynex, Drags Imun a Cytosan. Po dvou měsících užívání těchto přípravků jsem šla na pravidelnou kontrolu do nemocnice na plicní oddělení a k mému velkému údivu, a především k údivu lékařů, mi bylo sděleno, že došlo ke značnému zlepšení mého zdravotního stavu. Následně mi byly sníženy dávky prednisonu. Po fyzické stránce se nyní cítím mnohem lépe. Nejsem unavená a jsem daleko aktivnější. Přesto, že jsem tedy zprvu o této alternativě nebyla zcela přesvědčená, dnes mohu z vlastní zkušenosti výrobky Energy vřele doporučit a věřím, že i vám pomohou alespoň stejně tak jako mně. Václava Kožnarová, Plzeň Borelie zmizely Velmi ráda bych se s vámi podělila o zkušenost s výrobky Energy. Sama je užívám asi 3 roky a nedám na ně dopustit. Zhruba před půl rokem mi moje kolegyně sdělila, že jí byla zjištěna borelióza. Nelenila jsem a poslala jí odkaz na internetové stránky Energy, a to přímo na letáček o borelióze. Nic jsem jí nenutila, jen jsem čekala, jak se rozhodne. Ze všech nabízených přípravků zvolila Regalen a asi po měsíci také Fytomineral. Zhruba před dvěma týdny byla na kontrolních odběrech. S velkým nadšením mi v práci sdělila, že borelie v krvi nebyly. Aby to nebylo málo, tak při kontrole na gynekologii se lékař divil, jak je možné, že se její dlouhodobý gynekologický problém také výrazně zlepšil. Oběma nám výsledky všech testů udělaly obrovskou radost a já se opět utvrdila, jak zázračná Energy je. S pozdravem Eva FROMELIUS, Ostrava Ochutnala jsem už i Vironal… Jmenuji se Sofinka Mrázková, je mi 2,5 roku. Již od mých pár týdnů se moje maminka a tatínek nebáli dát mi preventivně vhodný přípravek Energy. Dávkovali je vždy v minikapičkách, a tak vůbec nemarodím. Také krémíky mám moc ráda – maminka mi je aplikuje na bodíky nebo na bříško či na prsíčka, na čelíčko nebo krk a já je pak mažu rodičům, kde uznám za vhodné, aby byli zdraví! Chtěla jsem to napsat proto, aby se nebáli i ostatní rodiče a raději dávali svým dětem přírodní produkty než chemické léky. Já už ochutnala Vironal, Korolen, Fytomineral, i trošičku Cytosanu rozpuštěného ve vodě a cítím se fajn. Občas už chodím do soukromé školky mezi děti. Moji rodiče si také nastudovali knížku “Doba jedová”, aby byli v obraze a věděli, jak se to s informacemi okolo zdraví má. A tak raději zdravě papáme, vyzkoušeli jsme i pár receptů z Vitae. Přeji všem mým vrstevníkům i jejich rodičům hodně zdraví a síly k tomu, aby se nebáli vzít zodpovědnost za své zdraví do svých rukou!

Za Sofinku sepsal tatínek M. MRÁZEK, Cheb

 

Napište nám také! Vaše dopisy na téma:

přípravky Energy mi vrátily zdraví ,můj nejoblíbenější výrobek Energy .

Email : info@silabylin.cz

 

 

Ohlédnutí zpět – příběhy s Energy Prognóza: 6 měsíců života

Už je to více než 15 let (v únoru 1997), kdy do mé radioterapeutické ambulance přišel pan P. D. s doporučením radioterapie pro vysoce zhoubný nádor v meziplicním prostoru; byl 2 týdny po šesti kúrách náročné chemoterapie. Původní rozměr nádoru byl 12 cm (!) v průměru. Terén byl pro léčbu ozařováním náročný z hlediska nepříznivých účinků na vícero orgánů hrudníku, navíc i kostní dřeň v hrudní kosti musela být vystavena jisté dávce záření. Pan P. D. se však nacházel v dezolátním stavu. Chemoterapie, jejímž výsledkem bylo zmenšení nádoru o 1 cm, pořádně zasáhla krvetvorbu, játra, ledviny, imunitní systém. Byl to stav zcela nevyhovující pro započetí ozařování. Pacient byl po všech stránkách informovaný, dokonce mi řekl i “prognózu” odborníků z vyššího pracoviště: radioterapie mu může prodloužit život o 6 měsíců, které samozřejmě chtěl přežít. NABÍZÍM NOVÉ MOŽNOSTI V tom období jsem se už třetí rok zabývala alternativní léčbou, ezoterikou, přírodními postupy a bylinnými přípravky, proto se léčba jimi a vhodnými léky současně nabízela jako samozřejmost. Na úpravu celkového stavu u pana P. D. byla použita enzymoterapie, juka, vitaminy, minerály v tehdy dostupné chelátové formě, imunostimulace atd. – zařazené podle postupu úpravy krevního obrazu, funkce jater a ledvin. Po 5–6 týdnech se mohla aplikovat radioterapie s ponecháním enzymů a podpůrných přípravků i po dobu její aplikace. Léčba proběhla bez komplikací, kontrolní rtg vyšetření vykazovalo měsíc po jejím ukončení další mírné zmenšení nádoru (o cca 5–7 mm). Pan P. D. ještě chodil v červenci a srpnu 1997 na častější kontroly. V tomto období jsem se seznamovala s Energy a jejími produkty, zkoušela jsem je na sobě, ověřovala “vedlejší” účinky (brzy jsem však přišla na to, že je mají jen v dobrém slova smyslu!). Zhruba v září–říjnu 1997 jsem je představila i panu D., protože u něj zůstaly četné odchylky ve stavu a funkci vnitřních orgánů. Například měl konstantně zvýšené jaterní testy a kreatinin v séru, které ještě potřebovaly upravit. S němým úžasem jsem pročítala výsledky kontrolního vyšetření biochemických ukazatelů v průběhu první kúry s Regalenem; 2 týdny po započetí regenerace byly jaterní testy v normě, kreatinin v normě, krevní obraz stabilizovaný atd. Stav pacienta se jednoznačně zlepšil! Energy a touha žít Postupem času a po užívání dalších přípravků (Renol, Korolen, Vironal) nastávalo zlepšení po všech stránkách. Příchodem dalších produktů se rozšířily možnosti cílenějších kombinací. Nikdy nezapomenu na “story” s Cytosanem v listopadu 2000, který jsem (zase po vyzkoušení na sobě) přidala panu D. ke Korolenu. Přišel na plánovanou kontrolu v lednu 2001 a jeho první věta po konvenčním pozdravu byla: “Proč jste mi doteď nedala ten Cytosan?!” “Protože doteď nebyl!” odpověděla jsem mu. Vyprávěl mi, že asi ve druhém týdnu užívání šel na svoji pravidelnou 2hodinovou procházku na “ostrově”, kde měli zahradu a králíky, o které se staral. Po jejich nakrmení se procházel, víckrát obešel ostrov, až se rozhodl jít domů, kde už o něho panoval všeobecný strach. Vysvitlo, že se procházel více než 6 hodin v kuse, které vůbec nevnímal, protože necítil žádnou únavu. Co je však krásný a hřejivý pocit na srdci: pan P. D. je dodnes živý a aktivní. Na rtg a CT snímcích hrudníku je vidět “něco” kulatého (vazivově změněný nádor? aktivní určitě není, protože neroste), v uplynulých 14 letech nebyl vážněji nemocný, nemívá ani chřipku. Zvládá rovněž problémy zvyšujícího se věku, když je potřeba, hlídá vnuky, nakupuje – prostě žije běžným životem tak jako všichni ostatní. S tím rozdílem, že i nyní, víceméně pravidelně, užívá přípravky Energy. Jeho vlastní intuice mu doporučuje (s velkou přesností!) aktuální potřebné přípravky, nechodí už na kontroly – prý na co, a to i navzdory doporučením kolegyně, která po mně převzala ambulanci, i navzdory mým radám. Žije už 14. rok po prognóze 6měsíčního přežití s odkazem naděje a nevzdání se ani v nejhorším. Neboť nikdo nemůže dopředu znát a přesně odhadnout výsledek spoluúčinku Boží a vlastní vůle, správně zvolené léčby a vlastních sebeléčivých sil. Přitom vůbec nemusíme hledat a spekulovat o prioritě té které složky ozdravného procesu. Jedno je důležité: výsledek a možnost těšit se z něho, že jsme se mohli zúčastnit – i když jen “drobkem” – v tomto procesu. 

MUDr. Gizela Bartová